Založ si blog

Vraj deň matiek

Natrafil som na jedno video. Dosť zvláštne. Ide o reklamu potravinového reťazca v Nemecku Edeka ku dňu matiek. Skupina Edeka Group je najväčšou nemeckou supermarketovou spoločnosťou s 20,3% podielom na trhu (originál reklama je TU  a verzia s prekladom TU).

Pozrel som si toto video a to, čo som si všimol, bolo:

 • Rozpor medzi obrazom a textom
 • Podmanivá hudba
 • Vystupujú tam len otcovia belosi
 • Sú zobrazení len v situáciách keď sa im nedarí, nekonali najlepšie v danej chvíli, sú bezradní, nevšímaví, …
 • Sú zobrazení len v situáciách, ktorých naše ženy a matky našich detí zvládajú lepšie ako my
 • Zábery silne znevažujú konanie otcov/mužov.

Moje úvahy:

 • Ak sa v reklame porovnávajú produkty rôznych spoločností, je to neetické. Prečo však v tejto reklame porovnávajú mužov a ženy (otcov a matky), keď je to neporovnateľné? Mama aj otec majú v rodine nezastupiteľné miesto. Zaujímavé, že v tomto videu, skôr vybrali situácie, ktoré sú pre mami prirodzenejšie, a tým poukázali na neschopnosť octov v týchto situáciách. Otcovia skôr inklinujú k vytvoreniu bezpečného prostredia a zabezpečenia rodiny. Každý v rodine má svoju rolu, postavenie.
 • To čo sa deje v západnej Európe sa skôr, či neskôr objaví aj u nás. Máme čas sa na to pripraviť a zastaviť tento deštrukčný proces. Určite existujú spôsoby, ako to urobiť, aby sme to nedopustili. Teraz stačí, aby sme sa zjednotili a podporovali tradičné hodnoty. Boli obozretní v tom, že tieto aktivity sú pre nás bežných a normálnych ľudí nebezpečné a vytvárajú do budúcna veľké problémy pre ďalšie naše generácie.
 • Začínajú sa objavovať reklamy, ktoré nepropagujú výrobok, ale šíria určité „posolstvo“, namierené proti niekomu (väčšinou proti tomu a tým, ktorí predstavujú väčšinovú a normálnu časť spoločnosti). Pozrite v akom svetle sú prezentovaní belosi a v akom černosi v tomto videu. Z nejakého pre mňa neznámeho dôvodu sa veľké korporácie angažujú v týchto témach.
 • EÚ robí propagáciu aktivitám, ktoré sú pre spoločnosť (nás bežných ľudí) z dlhodobého hľadiska nebezpečné alebo degeneratívne (migranti, LGBTI). Napr. Priamo Európsky parlament má na svojom FB túto reklamu na blížiace sa voľby, čím aj propaguje bytosti, ktoré sú stratené a pomýlené. Naopak, EÚ necháva bez povšimnutia a podpory základy súčasnej spoločnosti (tradičná rodina, vlastenectvo a ich ochrana).
 • Video ku „dňu matiek“ nehľadá, nepoukazuje na to, čo sú silné stránky matiek, žien a čo jedinečné matky do rodiny prinášajú ani nepoukazuje na to, ako vzájomne v prospech celej rodiny môžu mamy a otcovia spolupracovať a využívať v prospech celku svoje silné stránky. Naopak! Uplatňujú na nás „rozdeľuj a panuj“. Keď sa necháme rozdeliť, budú si môcť ľahšie s nami robiť, čo chcú. A to by bolo škoda.

(Ne)nápadná? propagácia homosexuality

11.06.2019

Slovak Lines na svojom FB priniesol správu o pochode LGBTI komunity a hovorí, že „v našej spoločnosti má miesto aj inakosť“, čím robí reklamu homosexualite. Som z takejto ich reakcie sklamaný, viac »

Film Teroristka – buďme pozorní

01.06.2019

Pozrel som si dnes film Teroristka, vraj „komédia / dráma“. Komédia to bola len veľmi málo. Vyšiel som z kina naozaj dosť zaskočený, znechutený až vystrašený. Prečo? Lebo: Na úvod trochu viac »

Koniec striedania času – ďalšia hra, ktorú nám tí zhora podsúvajú.

01.04.2019

Minulý týždeň som si so záujmom prečítal správu o konci striedania času v EÚ. Schválil to Európsky parlament. Čo som sa však veľmi prekvapil bola práve táto informácia: „Členovia Výboru viac »

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

O rozpočte rozhodne jesenná daňová prognóza

21.08.2019 18:14

Pre rezort financií budú pri príprave rozpočtu dôležité najnovšie údaje o vývoji ekonomiky a daňových príjmov. Tie budú zverejnené v septembri.

generál Martin Dzúr, Fidel Castro

Martin Dzúr. Generál, ktorý vydal rozkaz, aby vojaci nebojovali s okupantmi

21.08.2019 18:00

Patril k najmocnejším ľuďom v bývalom Československu. Martin Dzúr bol ministrom národnej obrany a priaznivcom Alexandra Dubčeka.

priemyselny park Kosice 04

Priemyselný park by mal pomôcť košickému regiónu

21.08.2019 17:24

Vo dvoch halách na ploche takmer 8 hektárov za 30 miliónov eur by v budúcnosti mohlo pracovať zhruba 600 ľudí.

Július Bugár

Stránka, kde píšem, čo považujem v danej chvíli za dôležité

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 15439x
Priemerná čítanosť článkov: 1930x

Autor blogu

Kategórie