Založ si blog

Vraj deň matiek

Natrafil som na jedno video. Dosť zvláštne. Ide o reklamu potravinového reťazca v Nemecku Edeka ku dňu matiek. Skupina Edeka Group je najväčšou nemeckou supermarketovou spoločnosťou s 20,3% podielom na trhu (originál reklama je TU  a verzia s prekladom TU).

Pozrel som si toto video a to, čo som si všimol, bolo:

 • Rozpor medzi obrazom a textom
 • Podmanivá hudba
 • Vystupujú tam len otcovia belosi
 • Sú zobrazení len v situáciách keď sa im nedarí, nekonali najlepšie v danej chvíli, sú bezradní, nevšímaví, …
 • Sú zobrazení len v situáciách, ktorých naše ženy a matky našich detí zvládajú lepšie ako my
 • Zábery silne znevažujú konanie otcov/mužov.

Moje úvahy:

 • Ak sa v reklame porovnávajú produkty rôznych spoločností, je to neetické. Prečo však v tejto reklame porovnávajú mužov a ženy (otcov a matky), keď je to neporovnateľné? Mama aj otec majú v rodine nezastupiteľné miesto. Zaujímavé, že v tomto videu, skôr vybrali situácie, ktoré sú pre mami prirodzenejšie, a tým poukázali na neschopnosť octov v týchto situáciách. Otcovia skôr inklinujú k vytvoreniu bezpečného prostredia a zabezpečenia rodiny. Každý v rodine má svoju rolu, postavenie.
 • To čo sa deje v západnej Európe sa skôr, či neskôr objaví aj u nás. Máme čas sa na to pripraviť a zastaviť tento deštrukčný proces. Určite existujú spôsoby, ako to urobiť, aby sme to nedopustili. Teraz stačí, aby sme sa zjednotili a podporovali tradičné hodnoty. Boli obozretní v tom, že tieto aktivity sú pre nás bežných a normálnych ľudí nebezpečné a vytvárajú do budúcna veľké problémy pre ďalšie naše generácie.
 • Začínajú sa objavovať reklamy, ktoré nepropagujú výrobok, ale šíria určité „posolstvo“, namierené proti niekomu (väčšinou proti tomu a tým, ktorí predstavujú väčšinovú a normálnu časť spoločnosti). Pozrite v akom svetle sú prezentovaní belosi a v akom černosi v tomto videu. Z nejakého pre mňa neznámeho dôvodu sa veľké korporácie angažujú v týchto témach.
 • EÚ robí propagáciu aktivitám, ktoré sú pre spoločnosť (nás bežných ľudí) z dlhodobého hľadiska nebezpečné alebo degeneratívne (migranti, LGBTI). Napr. Priamo Európsky parlament má na svojom FB túto reklamu na blížiace sa voľby, čím aj propaguje bytosti, ktoré sú stratené a pomýlené. Naopak, EÚ necháva bez povšimnutia a podpory základy súčasnej spoločnosti (tradičná rodina, vlastenectvo a ich ochrana).
 • Video ku „dňu matiek“ nehľadá, nepoukazuje na to, čo sú silné stránky matiek, žien a čo jedinečné matky do rodiny prinášajú ani nepoukazuje na to, ako vzájomne v prospech celej rodiny môžu mamy a otcovia spolupracovať a využívať v prospech celku svoje silné stránky. Naopak! Uplatňujú na nás „rozdeľuj a panuj“. Keď sa necháme rozdeliť, budú si môcť ľahšie s nami robiť, čo chcú. A to by bolo škoda.

Koniec striedania času – ďalšia hra, ktorú nám tí zhora podsúvajú.

01.04.2019

Minulý týždeň som si so záujmom prečítal správu o konci striedania času v EÚ. Schválil to Európsky parlament. Čo som sa však veľmi prekvapil bola práve táto informácia: „Členovia Výboru viac »

Ako aj bez vojny (z)ničiť nepriateľa

09.02.2019

Narazil som na jedno video ohľadne vedenia hybridnej vojny. Popisuje jednotlivé kroky, ako ju viesť. Keď som si prehral v hlave minulé udalosti "nežná revolúcia", obdobie "mečiarizmu", Kuciak, viac »

Kapitalizmus, Socializmus?

03.11.2018

Prežil som časť svojho života v socializme a teraz aj kapitalizme (v kapitalizme o kúsok viac). Keď končil socializmus tak som túto zmenu vítal. Vnímal som v tom čase hlavne jeho nedostatky. viac »

južný sudán, afrika, bojovníci

Ozbrojenci v Stredoafrickej republike zmasakrovali najmenej 26 ľudí

22.05.2019 19:06

Zdroj z OSN uviedol, že za masaker je zodpovedná skupina označovaná ako 3R.

Agni-V, indická raketa

India otestovala najrýchlejšiu strelu s plochou dráhou letu na svete

22.05.2019 18:27

India a Rusko údajne pripravujú plány aj pre verziu strely s dlhším doletom, ktorá bude dosahovať rýchlosť až 6125 kilometrov za hodinu.

televízor, ovládač, sledovanie televízie, televízia

RVR upozornila RTVS na porušenie zákona, začala aj viacero správnych konaní

22.05.2019 18:26

Niektoré konania súvisia s možným ovplyvňovaním voličov pred marcovými prezidentskými voľbami.

Igor Matovič

Matovič nazval Bugára podvodníkom. Bugár posiela Matoviča k lekárovi

22.05.2019 17:56

Poslanecké platy rozdúchali vášne v parlamente. Padali obvinenia a nadávky, pomôcť mala aj tabletka na upokojenie.

Július Bugár

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 10272x
Priemerná čítanosť článkov: 1712x

Autor blogu