Založ si blog

Ako „sa“ robí rozvrat spoločnosti

Dostalo sa ku mne jedno video. Jeho linku uvádzam dole a v nasledujúcom texte uvádzam dôležité myšlienky z neho. Môžete skúsiť nájsť príklady z reálneho života, ktoré sa vám vybavia pri čítaní (myslím, že ich teraz viac ako dosť) – čo sa vám vybaví na úrovni Slovenska, čo na úrovni Európskej únie a čo na úrovni sveta.

Rozvrat spoločnosti sa nedeje náhodou. Normálni ľudia sú väčšinou zneužití, aby svojou nevedomosťou poslúžili tým, ktorí chápu viac. Rozvrat spoločnosti prebieha plánovaným a riadeným spôsobom. A vyzerá takto:

 

Demoralizácia (desaťročia)

 • Trvá kým sa vzdelá jedná generácia. Za toto obdobie prebehne vymytie mozgov.
 • Zneužijú sa ľudia, ktorí sú proti spoločnosti. Spoja sa rôznych odporcovia spoločnosti a nasmerujú sa jedným spoločným smerom.
 • Využijú sa nemorálne tendencie v spoločnosti:
  • náboženstvo – rozložiť, zosmiešniť, zničiť, nahradiť sexuálnymi kultami; cieľom je, aby ľudia stratili kontakt s vyššími mravnými hodnotami
  • vzdelávanie – rozptýliť novú generáciu od učenia niečoho konštruktívneho, praktického a zmysluplného
  • spoločenský život – zobrať ľuďom iniciatívu, zamestnať ich falošnými témami; namiesto priateľstva medzi susedmi vytvorte sociálnu inštitúciu, umelé orgány, skupiny ľudí, ktoré nikto nevolí a majú veľkú moc (napr. médiá)
  • mocenská štruktúra – pomaly narúšaná nekvalifikovanými ľuďmi
  • zákon a poriadok – sú rozvracané (napr. filmami znevažujúce povolanie napr. policajtov – nenávisť voči ľuďom, ktorí sú tu pre našu ochranu a vynucujú pre nás zákon a poriadok)
  • pracovné vzťahy – zničíme prepojenie medzi zamestnávateľmi a zamestnancami
  • hlavne zamiešať dobré so zlým, aby sme nevedeli čo je čo

Destabilizácia (roky)

 • radikalizácia, musí zájsť až na úroveň medziľudských vzťahov
 • rozdeľovanie spoločnosti až jej atomizácia – dostať rozpory až na úroveň rodiny, manželka-manžel
 • nenávisť, militarizácia, antagonizmus v spoločnosti
 • vytvoriť nadácie na uskutočnenie „oprávneného boja“ za práva hocikoho

Kríza (mesiace)

 • začína, keď legitímne orgány moci už nedokážu fungovať
 • vznikajú umelé orgány nárokujúce si moc
 • obyvatelia sú znechutení a unavení – očakávajú príchod spasiteľa, mesiáša
 • spoločnosť je pripravená na finálnu transformáciu a prebieha týmito dvoma smermi:
  • invázia zvonku
  • občianska vojna

Normalizácia (trvanie neurčité)

 • eliminácia už nepotrebných využitých skupín (môže ísť aj o fyzickú likvidáciu), ktoré boli zneužité vo fáze Demoralizácie

 

Spôsoby zvrátenia rozvratu

Vo fáze Normalizácie – už iba vojenskou silou.

Vo fáze Krízy – silný manéver – zabrániť príchodu mesiáša zvonku k moci + stabilizácia, podpora konzervatívnych síl

Vo fáze Destabilizácie – obmedzenie slobody niektorým skupinám obyvateľstva (nepriateľom spoločnosti – nechať zločincom občianske práva, dostanú spoločnosť do krízy)

Vo fáze Demoralizácie – sebadisciplína spoločnosti, obmedzenie cudzej propagandy, spoločnosť musí byť silná, odvážna a dostatočne uvedomelá, aby zabránila importu cudzej ideológie

 

Všetko začína stratou náboženstva – tj. úprimného žitia v súlade s vyššími hodnotami. Tieto hodnoty udržujú spoločnosť, kde jednotlivci sú inteligentní, mravní vyslanci Entity najvyššej mravnej autority (Boha). Pravda, fakty, vedecké znalosti nedokážu nahradiť mravnosť. Ani sofistikované technológie nezabránia spoločnosti v rozklade. V nesprávnych rukách sú dobrým nástrojom práve na podporu rozvratu. Jedine viera v to, čo nás presahuje, nás robí lepšími a tým robíme a lepšiu spoločnosť. Potrebujeme silu ducha, mravné hodnoty – potom môžeme od Entity najvyššej mravnej autority (Boha) dostať rozlíšenie objektívneho dobra a objektívneho zla. Ak vieme aj informačnom šume rozlíšiť dobro od zla, stačí brzdiť procesy, ktoré idú proti nám a podporovať procesy, ktoré sú pre nás normálnych ľudí prospešné, tzn. aby sme žili pokojne, šťastne, spokojne a naplnene.

 

Jurij Bezmenov – Umění subverze

https://www.youtube.com/watch?v=92-jNW9qyX0

Chronológia – ako došlo k vojenskému konfliktu

08.08.2022

Pozrel som si nasledujúce video – https://www.youtube.com/watch?v=CC1yN3bOCJU Nestačí ukázať ľuďom posledných 30 minút z filmu a dúfať, že pochopia celý film. Je potrebné vyrozprávať celý príbeh. A presne to urobili autori tohto videa. Dali si za cieľ dotknúť sa všetkých dôležitých udalostí, ktoré ovplyvnili vznik konfliktu na UA. Dokonca [...]

Nikita Slabeycius: Nemezis Záver III SMER kor Marika

02.08.2022

Pomáham autorovi šíriť jeho článok. Považujem tento článok za inšpiratívny a idúci hlboko do podstaty vecí na Slovensku, v Smer-SSD, konkrétne Blahovi, Blanárovi, Kaliňákovi, Ficovi. Nemezis Záver III SMER kor Marika / Nikita Slabeycius Časť III – Čas rozhadzovať kamene, čas zbierať kamene. Smer. Trockizmus a biochémia zrady. Blanár, Kaliňák. Cit. podľa [...]

Úbohosť našich politických moderátorov

30.06.2022

Pozrel som si dnešný Špeciál :24 venovaný 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky. V brnianskej vile Tugendhat sa stretnú tí, ktorí vtedy o všetkom rozhodli – Vladimír Mečiar a Václav Klaus. Videl som tam úbohosť našich politických moderátorov, ktorí sa prejavili: – neúctou – sedeli, keď odchádzali p. Mečiar a p. Klaus zo stretnutia – skákaním do [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

Železničná doprava bola v úseku medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha prerušená.

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.

Július Bugár

Stránka, kde píšem, čo považujem v danej chvíli za dôležité

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 74662x
Priemerná čítanosť článkov: 3246x

Autor blogu

Kategórie