Založ si blog

„Slovensko preber sa“

Dostali sa mi do pozornosti nasledujúce 3 texty:

 

1. LIBERALIZMUS. Bezduché presvedčenie „elitárnej” lúzy o tom, že ak všetci takýto liberáli dostanú právo tárať, čo sa im zachce, tak spoločnosť začne prosperovať hneď potom, ako liberáli prevezmú moc do svojich rúk. Liberalizmus pramení z „elitárneho” nezodpovedného diletantizmu v otázkach sociológie a stotožnenia svojho liberálneho-individualistického rojčenia so životnými ideálmi celého národa. Je spojený s krajnou agresivitou a pohŕdaním voči všetkým, ktorí nezdieľajú liberálnu formu myšlienok. Všetci neliberáli sú v očiach liberála spiatočníkmi, spodinou, dezolátmi.

 

2. Samo Chalupka

Boli sme my, boli medzi národmi,

ako ten náš Kriváň nad tými Tatrami.

Stojí ešte, stojí Kriváň nad Tatrami:

bude Slovák, čím bol medzi národami.

 

3. Janko Matúška (naša hymna)

To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.

 

Obaja štúrovci sa nevenovali len literatúre, ale zaujímali sa i o dejiny, osud národov a ich zápas za slobodu. Svoje životy zasvätili práci venovanej suverenite národa.

A práve liberalizmus a progresivizmus vo svojich praktických krokoch bude potláčať národné záujmy, aby už nebolo všetko, čo Slovákov robí Slovákmi a Slovensko Slovenskom.
Takže je najvyšší čas stať sa: „Slovákmi, čím boli medzi národami“ a je čas, aby sme „prestali tvrdo spať“ a konečne „Slovensko prebrali“.

 

PS:

Inak ma veľmi zaujíma, čo konkrétne mal na mysli Samo Chalupka, keď napísal akí sme boli v minulosti a čím sa máme stať (v porovnaní s ostatnými národmi).

Aké významne miesto máme mať medzi národmi !

Test – bio-robot alebo ľudská bytosť?

16.02.2024

Ak máte chuť si urobiť test či ste bio-robot alebo ľudská bytosť, môžete to urobiť teraz. Stačí si pozrieť priložené video (z parlamentu cca 9 min). Toto video je potrebné, aby ste si dopozerali do konca. A na záver napísali/pomenovali dôležitejšie veci z tohto videa, ktoré rečník uviedol. Je bezvýznamné, či s rečníkom súhlasíte alebo nesúhlasíte. Ak video [...]

Video z Davosu je síce falošné, ale . . .

18.01.2024

Toto video je falošné – https://rumble.com/v47f50r-new-wef-participant-crashes-2024-davos-meeting.html. Neudialo sa to tak, ako je to zachytené vo videu. Čo však je aj napriek tomu, že video je falošné, pozitívne na tomto videu? Ukazuje je, že vieme o čom je Nový svetový poriadok a že ho odmietame aj s tými, ktorí ho presadzujú. Ide o samozvané „elity“, ktoré [...]

Dôsledky migrácie v Nemecku

29.10.2023

Na úvod začnem definíciou štátu. Štát je systém samosprávy spoločnosti, schopný i napriek vplyvu vonkajších faktorov zaistiť rozvoj alebo aspoň prežite národa bez straty jeho kultúrnej a národnej identity. Svoju funkciu môže plniť len vtedy, ak štát disponuje suverenitou. Teraz k samotnej téme. V Nemecku sa každoročne zverejňujú najobľúbenejšie krstné mená [...]

protest farmári, traktor

Farmári po protestoch: Buď budú v Európe drahšie potraviny, alebo farmári neprežijú

25.02.2024 18:00

Kritika voči ministrovi nebola zakázaná, tvrdí komora. Malí farmári však videli politizáciu a boli odmietnutí.

Nemecko príroda jar bociany prílet

Začala sa jarná migrácia vtákov, na Zemplín sa vrátili prvé bociany

25.02.2024 17:44

Hlásené bolo aj začatie migrácie bociana, ktorý pochádza z hniezda priamo na vstupe do významnej ornitologickej lokality Senianske rybníky.

Pápež František

Vojna na Ukrajine podľa pápeža neničí len oblasť Európy, spúšťa globálnu vlnu strachu a nenávisti

25.02.2024 17:35

Pápež František pripomenul druhé výročie konfliktu na Ukrajine, ktorý označil za rozsiahlu vojnu.

križovatka, Šalková, Banská Bystrica

Dlho očakávanú cestu predsa len postavia. Práce možno odštartujú už na jar

25.02.2024 17:00

Po „naťahovačkách“ s 3-kilometrovým úsekom rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča prišla pozitívna správa. Výstavba tohto frekventovaného ťahu by mala začať už čoskoro.

Július Bugár

Stránka, kde píšem, čo považujem v danej chvíli za dôležité

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 84688x
Priemerná čítanosť článkov: 3137x

Autor blogu

Kategórie