Založ si blog

„Slovensko preber sa“

Dostali sa mi do pozornosti nasledujúce 3 texty:

 

1. LIBERALIZMUS. Bezduché presvedčenie „elitárnej” lúzy o tom, že ak všetci takýto liberáli dostanú právo tárať, čo sa im zachce, tak spoločnosť začne prosperovať hneď potom, ako liberáli prevezmú moc do svojich rúk. Liberalizmus pramení z „elitárneho” nezodpovedného diletantizmu v otázkach sociológie a stotožnenia svojho liberálneho-individualistického rojčenia so životnými ideálmi celého národa. Je spojený s krajnou agresivitou a pohŕdaním voči všetkým, ktorí nezdieľajú liberálnu formu myšlienok. Všetci neliberáli sú v očiach liberála spiatočníkmi, spodinou, dezolátmi.

 

2. Samo Chalupka

Boli sme my, boli medzi národmi,

ako ten náš Kriváň nad tými Tatrami.

Stojí ešte, stojí Kriváň nad Tatrami:

bude Slovák, čím bol medzi národami.

 

3. Janko Matúška (naša hymna)

To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.

 

Obaja štúrovci sa nevenovali len literatúre, ale zaujímali sa i o dejiny, osud národov a ich zápas za slobodu. Svoje životy zasvätili práci venovanej suverenite národa.

A práve liberalizmus a progresivizmus vo svojich praktických krokoch bude potláčať národné záujmy, aby už nebolo všetko, čo Slovákov robí Slovákmi a Slovensko Slovenskom.
Takže je najvyšší čas stať sa: „Slovákmi, čím boli medzi národami“ a je čas, aby sme „prestali tvrdo spať“ a konečne „Slovensko prebrali“.

 

PS:

Inak ma veľmi zaujíma, čo konkrétne mal na mysli Samo Chalupka, keď napísal akí sme boli v minulosti a čím sa máme stať (v porovnaní s ostatnými národmi).

Aké významne miesto máme mať medzi národmi !

Test – bio-robot alebo ľudská bytosť?

16.02.2024

Ak máte chuť si urobiť test či ste bio-robot alebo ľudská bytosť, môžete to urobiť teraz. Stačí si pozrieť priložené video (z parlamentu cca 9 min). Toto video je potrebné, aby ste si dopozerali do konca. A na záver napísali/pomenovali dôležitejšie veci z tohto videa, ktoré rečník uviedol. Je bezvýznamné, či s rečníkom súhlasíte alebo nesúhlasíte. Ak video [...]

Video z Davosu je síce falošné, ale . . .

18.01.2024

Toto video je falošné – https://rumble.com/v47f50r-new-wef-participant-crashes-2024-davos-meeting.html. Neudialo sa to tak, ako je to zachytené vo videu. Čo však je aj napriek tomu, že video je falošné, pozitívne na tomto videu? Ukazuje je, že vieme o čom je Nový svetový poriadok a že ho odmietame aj s tými, ktorí ho presadzujú. Ide o samozvané „elity“, ktoré [...]

Dôsledky migrácie v Nemecku

29.10.2023

Na úvod začnem definíciou štátu. Štát je systém samosprávy spoločnosti, schopný i napriek vplyvu vonkajších faktorov zaistiť rozvoj alebo aspoň prežite národa bez straty jeho kultúrnej a národnej identity. Svoju funkciu môže plniť len vtedy, ak štát disponuje suverenitou. Teraz k samotnej téme. V Nemecku sa každoročne zverejňujú najobľúbenejšie krstné mená [...]

medved melon kosice tasr

Špeciálne melóny, mrazené vývary, nanuky či zmrzliny. Zvieratá v zoo počas horúčav dôkladne ochladzujú

13.07.2024 07:00

Do ľadových pochúťok pridávajú zvieratám v „pekelných“ horúčavách maliny, melón aj čučoriedky.

India Nový rok oslavy 2024

Najviac ľudí bude na svete v roku 2080 - 10,3 miliardy. Potom to pôjde z kopca

13.07.2024 06:40

Populácia Zeme dosiahne vrchol v polovici 80. rokov 21. storočia, na úrovni približne 10,3 miliardy ľudí, potom mierne klesne.

SpaceX, Falcon9

V USA uzemnili raketu Falcon 9, po stovkách úspešných misií Muskovej SpaceX jej zlyhal motor

13.07.2024 06:11

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) v piatok uzemnil pracovnú raketu Falcon 9 spoločnosti SpaceX po deštrukcii jej motora.

Papperger

Rusi vraj chceli zabiť šéfa nemeckej zbrojovky. Kaliňák: Náznaky sabotáží riešilo aj Slovensko

13.07.2024 06:00

Televízia CNN ako prvá informovala, že USA a Nemecko zmarili vraždu šéfa zbrojovky Rheinmetal Armina Pappergera, ktorú údajne chystalo Rusko.

Július Bugár

Stránka, kde píšem, čo považujem v danej chvíli za dôležité

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 89017x
Priemerná čítanosť článkov: 3297x

Autor blogu

Kategórie