Založ si blog

Aké sú záujmy Spojených štátov amerických na Ukrajine?

V tomto blogu som písal, ako vidia Ukrajinci situáciu v krajine: vojna prebieha medzi SŠA a Ruskom.

 

Ide o objektívnu pravdu. Prečo objektívnu? Lebo to vychádza z cieľov, ktoré majú SŠA na Ukrajine (aj v Európe). Tieto ciele sú dlhodobé a hovoril o nich George Friedman americký spravodajský expert a odborník na národnú bezpečnosť na Konferencii neziskovej organizácie – The Chicago Council on Global Affairs vo februári 2015.

Časť preloženej prednášky si môžete pozrieť TU.

Najvýznamnejšie informácie z tohto videa sú:

 • SŠA chce napádať vojensky nepohodlné krajiny, pričom tie krajiny vzhľadom na silu SŠA napadnúť nemôžu – toto SŠA považuje za úžasnú(!) vec
 • Na pevnine môžu byť SŠA ľahko totálne prečíslené. Je ťažké pre SŠA fyzicky okupovať Euroáziu. SŠA majú v takejto situácii tieto možnosti:
  • Dávať hospodársku, vojenskú pomoc, poradcov, príp. uskutočniť preventívny vojenský útok na nepohodlnú krajinu
  • Poštvať proti sebe susediace štáty
  • Do čela štátov si dať svojich ľudí, ktorí uprednostnia záujmy SŠA pred záujmami vlastného obyvateľstva
 • (Nejde o nič nové – tento prístup v minulosti uplatňovali aj Briti, keď vyprovokovali vojny, aby Európania bojovali medzi sebou.)
 • Generálny veliteľ armády SŠA Hodges navštívil Ukrajinu a odovzdal americké vyznamenania ukrajinským bojovníkom. Cudzím bojovníkom sa medaily nedávajú, z toho teda vyplýva, že považoval ukrajinskú armádu za svoju armádu.
 • SŠA potrebuje vybudovať okolo Ruska „sanitárny koridor“ – medzimorie
 • SŠA sa potrebuje dostať hlboko do Ukrajiny, aby boli 100km od Stalingradu a 500km od Moskvy. To si už Rusi nebudú môcť nevšímať – je to pre nich existenčná hrozba. Preto Rusi potrebujú aspoň neutrálnu Ukrajinu.

Z takto pomenovaných cieľov vyplýva:

 • Ukrajinci aj napriek propagande vidia skutočnú realitu a vymývanie mozgov ani tam nefunguje úplne
 • Súčasných predstaviteľov Ukrajiny si tam dosadili SŠA, aby mohli rozoštvávať Ukrajinu a Rusko.
 • SŠA podporuje nacistické vedenie Ukrajiny – je to jasné z toho, že 8 rokov zabíjali vlastných ľudí v dvoch republikách (DNR, LNR), ktoré odmietli štátny prevrat, ktorý prebehol po majdane v roku 2014.
 • (Ako sa pripravuje majdan, prevrat si môžete prečítať TU.)
 • Zapredané média robia dymovú clonu, aby čo najdlhšie udržali v nevedomosti ľudí, ktorí nemajú záujem hľadať pravdu
 • Na Slovenku má SŠA tiež svojich dosadených ľudí. Je to zrejmé podľa spôsobu akým „naši“ predstavitelia neplnia to, čo my potrebujeme, ale ako napĺňajú cudzie záujmy (zmarenie referenda, zmluva so SŠA)

Veci, ktoré sa okolo nás dejú, sú z jedného hlavného dôvodu – aby sme sa začali v štatisticky významnom množstve zaujímať o to, ako sa veci v skutočnosti dejú.

Nepozerať sa len na javisko, obrazy ktoré tvoria zapredané média a politici, ale hľadať aj subjekty, záujmy a ciele, ktoré sú v zákulisí (ako napr. teraz záujmy SŠA v konflikte na Ukrajine).

 

Čo najviac z nás ľudí má precitnúť a vidieť, čo sa deje.

A následne môžeme podporovať tých správnych ľudí a najlepšie procesy, aby sme my, bežní ľudia živiaci sa vlastnou prácou, mali spokojný, dôstojný a šťastný život s mierovým nebom nad hlavou.

Chronológia – ako došlo k vojenskému konfliktu

08.08.2022

Pozrel som si nasledujúce video – https://www.youtube.com/watch?v=CC1yN3bOCJU Nestačí ukázať ľuďom posledných 30 minút z filmu a dúfať, že pochopia celý film. Je potrebné vyrozprávať celý príbeh. A presne to urobili autori tohto videa. Dali si za cieľ dotknúť sa všetkých dôležitých udalostí, ktoré ovplyvnili vznik konfliktu na UA. Dokonca [...]

Nikita Slabeycius: Nemezis Záver III SMER kor Marika

02.08.2022

Pomáham autorovi šíriť jeho článok. Považujem tento článok za inšpiratívny a idúci hlboko do podstaty vecí na Slovensku, v Smer-SSD, konkrétne Blahovi, Blanárovi, Kaliňákovi, Ficovi. Nemezis Záver III SMER kor Marika / Nikita Slabeycius Časť III – Čas rozhadzovať kamene, čas zbierať kamene. Smer. Trockizmus a biochémia zrady. Blanár, Kaliňák. Cit. podľa [...]

Úbohosť našich politických moderátorov

30.06.2022

Pozrel som si dnešný Špeciál :24 venovaný 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky. V brnianskej vile Tugendhat sa stretnú tí, ktorí vtedy o všetkom rozhodli – Vladimír Mečiar a Václav Klaus. Videl som tam úbohosť našich politických moderátorov, ktorí sa prejavili: – neúctou – sedeli, keď odchádzali p. Mečiar a p. Klaus zo stretnutia – skákaním do [...]

Saakašvili

Saakašviliho vo väzbe otrávili ťažkými kovmi, tvrdia lekári

05.12.2022 18:20

Väzneného bývalého prezidenta Gruzínska vlani previezli z väzby do nemocnice po tom, čo absolvoval 50-dňovú protestnú hladovku.

Russia China Bomber Patrols

Ako keď Rust pristál na Červenom námestí. Rusmi otriasol útok na strategické základne

05.12.2022 17:37

Rusi už vedia, že Krymský most nie je pred ukrajinskou odvetou v bezpečí. To, že sa musia obávať aj o strategické jadrové sily hlboko v ruskom vnútrozemí je ale šokujúca novinka.

Belgicko Brusel súd útoky džihádisti teroristi

Začiatok súdu s páchateľmi teroristických útokov v Bruseli sprevádzali emócie

05.12.2022 17:05

V Belgicku sa začal najväčší súdny proces v histórii krajiny. Pri krvavých útokoch v marci 2016 prišlo o život 32 ľudí a stovky osôb utrpeli zranenia.

zámocká streľba

Po útoku na Zámockej má strach 10 percent ľudí, žiadne obavy nepociťuje 60 percent

05.12.2022 16:11

Obavy o svoju bezpečnosť po útoku pociťujú výrazne silnejšie mladí ľudia.

Július Bugár

Stránka, kde píšem, čo považujem v danej chvíli za dôležité

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 71905x
Priemerná čítanosť článkov: 3126x

Autor blogu

Kategórie